Bands FC: skvělý nápad, který vychovává tisíce zranitelných dětí

Soutok populární hudby a fotbalu není nic nového, jak zdůrazňuje Fraser. “Tony Wilson navázal spojení v 90. letech a pro určitou generaci bylo křížové opylování fotbalem / hudbou zahájeno Italia 90 a New Order’s World in Motion, která měnila hru.” Minulé léto tedy Fraser, Burgess a Liptrott vymysleli několik návrhů, které spojily odznaky fotbalových klubů s logy kapel, a fungovalo to tak dobře, že tento koncept narostl do podoby fenoménu sociálních médií.

„Úplně první byl Liverpool FC / Echo a Bunnymen, “říká Fraser. “Prostě to fungovalo tak dobře, zvláště když Ian McCulloch je velkým fanouškem Liverpoolu.” Během několika týdnů bylo více než 100 návrhů.Národní fotbalové muzeum rychle poznalo Bands FC a spěšně byla uspořádána výstava, která byla zahájena počátkem září a trvala do konce listopadu. Ukázalo se, že je to jedna z populárních výstav muzea, protože se přestěhovala do centra Urbis v Manchesteru. Facebook Twitter Pinterest Pásy FC odznaky v Národním fotbalovém muzeu.Foto: Craige Barker.

O několik měsíců později se na Frasera a Liptrotta obrátilo mnohem starší místo konání, tentokrát se jedná o hudební stránku rovnice. “Mysleli jsme si, že když jsme začali v nejvyšším bodě, v Národním fotbalovém muzeu, všechno to půjde z kopce, dokud to Bet365 Slovensko nevyprchá a my to prostě vzdáme,” říká Fraser. „Ale když za tebou přijde Royal Albert Hall, víš, že se chystáš na něco zvláštního.“

A tak mezi dubnem a květnem tohoto roku někdo, kdo se zúčastnil koncertu v Royal Albert Hall, viděl některé z Vyrábí nejlepší vzory FC. “Čekali jsme jen, až to bude na nás, nepřihlásíš se do Royal Albert Hall na výstavu.” Ještě před Royal Albert Hall se slovo šířilo přes Atlantik.

Byli pozváni, aby uspořádali výstavu v New Yorku, a do akce se začali zapojovat fotbalové kluby z celého světa.Barcelona tweetla svůj souhlas s myšlenkou Periodické tabulky založené na klubech La Ligy. “Byla tu docela velká kapela z Ekvádoru, která se ozvala,” říká Fraser. “A tak jsme našli vhodně velký tým v Ekvádoru, Liga de Quito, který byl založen v roce 1918, se kterým bychom se mohli spojit.” Facebook Twitter Pinterest Skupiny FC v Národním fotbalovém muzeu v Manchesteru. Foto: Craige Barker.

Nikdy nebylo záměrem dosáhnout zisku, takže výnosy ze zboží směřovaly k dobrým důvodům. Zpočátku sponzorovali místní fotbalové kluby, jako je Brinscall Juniors, mládežnický tým se sídlem v Chorley. Ale brzy se to rozmnožilo. Spojili se s fanouškem Sheffield Wednesday a umělcem Petem McKee, aby navrhli fotbalové tričko, které spárovalo klub s Pulp.Za pouhých 24 hodin prodali 1 000 košil a vyzvedli 33 000 GBP pro dětskou nemocnici v Sheffieldu.

Vyzvedli 75 000 GBP z různých důvodů, které si členové kapely často vybírají. “Charlatané si vybrali charitu pro mozkové nádory, protože ztratili svého bubeníka Jona [Brookese], který zemřel v roce 2013 ve věku 44 let,” říká Fraser. Když loni zemřel zpěvák Frightened Rabbit Scott Hutchison, vytvořili odznak, který spojil skupinu s Hearts. Všechny získané peníze byly věnovány charitě vybrané kapelou.

Pokud se to všechno zdá být příliš dobré na to, aby to byla pravda, Fraser připouští, že došlo k podivnému úrazu. “Pravděpodobně nejvíce zastrašující bylo, když se Arsenal spojil,” říká Fraser. “Byl to dopis od jejich právního zástupce, který nás pozval na setkání v Emirátech.”Moje odpověď byla: „Vezmu si lopatu?“ Ale nakonec s tím byli v pohodě. “ Facebook Twitter Pinterest Zobrazení odznaků Bands FC v Národním fotbalovém muzeu v Manchesteru. Foto: Craige Barker.

Skupiny FC byly nyní pověřeny vytvořením speciální řady odznaků pro War Child FC, iniciativu, která využívá fotbal jako způsob pomoci dětem v zemích poškozených válkou. V loňském roce charita zasáhla 123 000 dětí v devíti zemích. Propojení s War Child bylo pro Bands FC logickým krokem. Charita byla založena v polovině 90. let a od začátku je spojována s hudbou. V roce 1995 vydali album The Help Album, které obsahovalo příspěvky Paul McCartney, Paul Weller, Radiohead, Oasis, Blur and the Manic Street Preachers.Umělci nahráli své skladby v jeden den, druhý den je nechali smíchat a album bylo o několik dní později v obchodech. Lewis FC: fotbalový klub, který dělá rovnost platu Přečtěte si více

Za posledních 18 War Child využily fotbal k oslovení zranitelných dětí. “Z první ruky jsme viděli pozitivní dopad této krásné hry,” říká Dan Collison z War Child UK. “Ve Středoafrické republice jsme viděli důkazy o tom, jak fotbal může obnovit důvěru a pomoci bývalým dětským vojákům otevřít jejich zkušenosti a začít se znovu integrovat zpět do svých bývalých komunit.” Toto je generace, která obnoví to, co ostatní zničili.Potřebují vzdělání, aby přežili, potřebují emocionální sílu, aby se těšili s nadějí a potřebují příležitosti ke hře a opět k dětem. “

Odznaky War Child FC doufejme vyzvednou 15 000 liber na charitu. Za pouhý rok se z náladové myšlenky na upoutání pozornosti na hudebníky a od fotbalu stala cesta, jak pomoci některým z nejzranitelnějších dětí po celém světě. Skupinám FC se podařilo uvést svět do pohybu.